Srečanje članov

ODPOVEDANO ZARADI DEŽJA!

VABILO ČLANICAM IN ČLANOM DOPPS NA SKUPNO SREČANJE V ORMOŠKIH LAGUNAH

V prvi letošnji številki revije Svet ptic sem v uvodniku omenil željo nekaterih naših članov, da bi ponovno organizirali eno- ali dvodnevno skupno srečanje in ga namenili druženju ter pogovoru o društvenih temah. Na zadnjem sestanku UO smo zato sprejeli sklep, da takšno srečanje ponovno organiziramo 16. in 17. septembra 2017. Odločili smo se, da se dobimo v Ormoških lagunah, ki so sedaj tudi uradno razglašene za naravni rezervat in mnogi naši člani tam še niso bili. Za tiste, ki se boste udeležili srečanja za en dan, nameravamo organizirati avtobusni prevoz z vrnitvijo v večernih urah.

Predvideni potek srečanja:
1. dan:

  • Odhod iz Ljubljane ob 8. uri s parkirišča na Dolgem mostu
  • Prihod na Ormoško jezero ob 11. uri in opazovanje ptic
  • Prihod v Ormoške lagune ob 13. uri
  • Kosilo
  • Ogled Naravnega rezervata Ormoške lagune in opazovanje ptic
  • Vsebinske razprave o društvu in druženje
  • Predviden zaključek ob 22. uri
  • Možnost prenočitve v postaji v lagunah (obvezna oprema sta podloga za spanje in spalna vreča)

2. dan:

  • Jutranje opazovanje ptic v Ormoških lagunah in ogled obročkanja ptic
  • Prosto (po želji vsakega posameznika) in odhod domov

PRIJAVE sprejemamo do 10. septembra na dopps@dopps.si ali 01 426 58 75. Avtobusni prevoz bomo organizirali, če bo dovolj prijav. Stroške prevoza krijejo člani sami, kosilo bo za člane brezplačno. Dobrodošli vsi mladi in malo manj mladi člani!

Rudolf Tekavčič, predsednik DOPPS