Zaključek natečaja “Ptice in naš vrtec”

V letošnjem letu smo v sodelovanju z Mestno občino Maribor izvedli likovni natečaj “Ptice in naš vrtec”, s katerim smo želeli spodbuditi naše najmlajše k opazovanju ptic v okolici njihovega vrtca in h kreativnemu izražanju.

Na likovnem natečaju je sodelovalo 6 vrtcev, ki so skupaj poslali kar 49 likovnih del. Z velikim naskokom pred ostalimi je v kategoriji število poslanih likovnih del zmagal vrtec Tezno Maribor, saj so njihovi varovanci prispevali kar 22 likovnih del. Vrtec bo za nagrado prejel gnezdilnico za ptice, ki jo bodo člani našega društva namestili v njegovo okolico. Za vrtec bomo pripravili še kratko predstavitev o pomenu gnezdilnic za ptice v urbanih območjih in njihovem vzdrževanju. Izmed vseh prejetih izdelkov je natečajna komisija izbrala 3 zmagovalna dela in dodatnih 17 del, ki jih predstavljamo v spletni galeriji. Trije zmagovalci bodo prejeli simbolične nagrade. Vsem vrtcem se zahvaljujemo za sodelovanje in čestitamo vsem zmagovalcem!

Tri zmagovalna dela:

  1. Ptice v letu, Nik Pečanec, vrtec Otona Župančiča, enota Mehurčki
  2. Slikanje vrabčka, Ema Kline, Vrtec Rače
  3. Jata ptic, Tin Vajngler, vrtec Otona Župančiča, enota Mehurčki

Dvajset izbranih del:

Izvedbo natečaja je podprla Mestna občina Maribor.